Életrajz

Csáki-Maronyák Éva

Csáki-Maronyák Éva 1974-ben végezte el a Képző és Iparművészeti Gimnázium kerámia szakát. 1980-ban szerzett diplomát az Iparművészeti Főiskolán. 1981 óta tagja a Művészeti Alapnak, aztán jogutódjának, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének. 1981-től saját műtermében dolgozik. 1991 óta elsősorban festészettel foglalkozik. Mestere édesapja, Csáki-Maronyák József Kossuth-díjas festőművész volt. Családjával Budapesten, a Hegyvidéken és Tihanyban él. Három fia van. A természet minden megjelenési formája érdekli, ám elsősorban a Balatonhoz kötődik. Sokat dolgozik Tihanyban. Természetjáróként, hegymászóként szívesen örökíti meg a magashegyek világát. Akvarellel és olajfestékkel dolgozik. Műveiben igyekszik érzékeltetni a természet, a Balaton, a hegyek a pannon táj iránt érzett szeretetét.

Számos csoportos és egyéni kiállítás szereplője:
Pécs: Országos Kerámia Biennálé;
Csepel: Iskola Galéria;
Orosháza: Művelődési Központ;
Szombathely: Derkovits Galéria;
Keszthely: Balatoni Kongresszusi Központ, Balaton Múzeum;
Budapest: Ernst Múzeum, Vígadó Galéria, Folyosó Galéria, Unió Galéria, G12 Galéria, Sämling Ház;
Tihany: Átrium Hotel, Kultúrház;
Balatonalmádi: Hotel Ramada;
Balatonfüred: Anna Grand Hotel, Kisfaludy Galéria…

„Csáki-Maronyák Éva festőművész, gazdag életének egy-egy pillanatát örökíti meg festményein. Tehetségének ihlető forrása a természet új meg új arcának, állandóan változó, megújulva visszatérő ezernyi látványa. A Balaton vize, a környező hegyek-völgyek eléje táruló szépsége, a zajló és mozgalmas élet, a bennük élés finom rezdüléseinek megörökítése a halhatatlanság felé emeli műveit…
Egész életét a művészet közelsége hatja át. Művész szüleinek inspiráló ereje és a szeretetteljes családi otthon öleli körül…
Talán egész évben, de leginkább kora tavasztól késő őszig él a Tihanyi félszigeten, balatonparti műtermében. Természet, víz és hegy szeretetét, az ott mozgalmasan zajló sportokat, a vízen elébetáruló vitorlás világot, ezek minden pillanatát a megörökítés szenvedélyével festi és éli át…
Méltán sorolhatjuk a művésznőt az új és más módon megragadott képeivel a Balaton világának festői közé…”
/részletek Kratochwill Mimi művészettörténész írásából/

One thought on “Életrajz

  1. Kedves Éva!
    Nehezen tudom kifejezni azt, hogy mennyire tetszenek műveid ! Zseniálisan jónak tartom, egyenként is, és összességében is ! Jók a tihanyiak, a csíksomlyóiak, a torockóiak és a Magyar Tengert idézőek is ! Jó kompozíciós beállítások, friss szín-összhangok a kép témája szerint, a kellő egyszerűség, jó hangsúlyok, semmi mesterkélt túlmunkálás, frissesség, találó lényeg-érzet – teljesen jó.
    Eddig is tetszett, de most egyre jobban. Három régi, Balaton-parton élő jó ismerősömnek ( egykori építészeti megrendelőimnek ) külön figyelmébe fogom ajánlani!
    Kedves Éva !
    Gratulálok ! Szellemi és testi jó egészséget kívánva egy régi jó barát
    v. Makhult Mihály

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.